AKTUALITĀTES

AKTUALITĀTES / VISAS AKTUALITĀTES


Jānis Dūklavs: 2015. gada pirmajā pusgadā vairākiem Latvijā ražotiem pārtikas produktiem tiks atvērts Ķīnas tirgus
06.05.2015

No 2015. gada vidus četriem Latvijas zivju pārstrādes uzņēmumiem būs iespēja saražoto produkciju eksportēt uz Ķīnas Tautas Republiku. To otrdien, 5. maijā, tiekoties ar zemkopības ministru Jāni Dūklavu, apliecināja Ķīnas Vispārējās kvalitātes uzraudzības, pārbaudes un karantīnas administrācijas ministrs Žī Šupings (Zhi Shuping). Ķīnas Sertifikācijas un akreditācijas administrācijas vadība tikšanās laikā arī apliecināja, ka desmit Latvijas piena pārstrādes uzņēmumi var sākt eksportēt savu piena produkciju uz šo valsti.

Lasīt vairāk ...


Ilgstošā bezdarba līmeni līdz 2020.gadam plānots samazināt līdz 15%
06.05.2015

„Ja vēlamies, lai tuvākajos gados Latvijā nav jāieved darbaspēks no citām valstīm, maksimāli jāizmanto mūsu pašu iedzīvotāju potenciāls. Jāapzinās, ka saskaroties ar izaicinājumiem darba tirgū, cilvēkiem ir jādod iespēja sekmīgi integrēties darba tirgū un pēc iespējas ilgāk turpināt darba gaitas, vienlaikus ļaujot saņemt pasākumu kopumu darba atrašanai, sekmējot pāreju no izglītības uz darba tirgu, sniedzot arī atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai. Īpaši svarīgi tas ir reģionos," uzsver labklājības ministrs Uldis Augulis.

Lasīt vairāk ...


Ministrs G.Belēvičs: Dzimstības rādītāju uzlabošanās, kā arī mirstības mazināšanās ir pozitīvs signāls valsts attīstībai un nākotnei
06.05.2015

„Dzimstības rādītāju uzlabošanās, kā arī mirstības mazināšanās ir pozitīvs signāls valsts attīstībai un nākotnei. Vienlaikus, ņemot vērā, ka galvenie mirstības rādītāji ir sirds un asinsvadu slimības, onkoloģiskās saslimšanas un ārējie nāves cēloņi, to apjomu ir iespējams vēl būtiski samazināt, ar veselīgu dzīvesveidu novēršot riska faktorus. Tas ir pamats, kādēļ Latvija var kļūt par valsti, kurā dzīvo veselīgākie cilvēki pasaulē. Būsim veseli un tendēti uz veselības saglabāšanu – lietosim uzturā veselīgu pārtiku, būsim fiziski aktīvi, veiksim nepieciešamās profilaktiskās veselības pārbaudes un teiksim nē alkohola lietošanai, smēķēšanai un citu atkarību izraisošām vielām!” aicina veselības ministrs Dr.Guntis Belēvičs.

Lasīt vairāk ...


Raimondam Vējonim pieķirts Triju Zvaigžņu ordenis
04.05.2015

Par Triju Zvaigžņu ordeņa lielvirsnieku par nopelniem valsts darbā, nozīmīgu ieguldījumu vides nozares attīstībā Latvijā tiek iecelts Latvijas Zaļās partijas (LZP) politiķis, Latvijas Republikas aizsardzības ministrs, bijušais Latvijas Republikas vides ministrs Raimonds Vējonis, kurš svinīgajā ceremonijā saņems Triju Zvaigžņu ordeņa II šķiru.

Lasīt vairāk ...


ZZS pārstāvji 4.maijā godina K.Ulmani
04.05.2015

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas deputāti un ministri 4.maijā - Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā - godināja valtsvīru Kārli Ulmani, noliekot ziedus pie izcilā politiķa pieminekļa Rīgā.

Lasīt vairāk ...


Nacionālo bruņoto spēku dienas parādi Jelgavā vēro vairāki tūkstoši skatītāju
04.05.2015

„Laimīga un brīva valsts ir brīvas nācijas izvēle. Brīva valsts ir nācijas drosmes apliecinājums, jo brīvības cena vienmēr ir augsta un vienmēr ir jābūt gataviem to maksāt,” uzrunājot klātesošos, sacīja aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis.

Lasīt vairāk ...


Desmit Latvijas piena pārstrādes uzņēmumi saņem atļauju savu produkciju eksportēt uz Ķīnu
30.04.2015

"Ķīnas tirgus ir milzīgs, tāpēc Latvijas pārtikas pārstrādātājiem ir ļoti liela interese par eksporta iespējām. Zemkopības ministrija un Pārtikas un veterinārais dienests sadarbību ar Ķīnu par Latvijā ražotās produkcijas eksportu uz šo valsti sāka jau 2013. gadā. 2014. gadā notika Zemkopības ministrijas un Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāvju tikšanās ar Ķīnas kompetento iestāžu, kas atbildīgas par uzņēmumu atzīšanu produkcijas eksportam, speciālistiem, savukārt 2015. gada sākumā Ķīnas eksperti apmeklēja vairākus Latvijas pārtikas ražošanas uzņēmumus, lai pārliecinātos, ka tajos ražotā produkcija ir droša un kvalitatīva,” uzsver zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Lasīt vairāk ...


Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs vizītē Ķīnā pārrunās iespējas palielināt Latvijas pārtikas produktu eksportu uz šo valsti
30.04.2015

“Ķīnas kā lielas valsts tirgus ir milzīgs, un Latvijas pārtikas ražotājiem ir liela interese eksportēt savu produkciju uz Ķīnu. Šobrīd es saskatu ievērojamu potenciālu Latvijas un Ķīnas turpmākajai tirdzniecības sadarbībai. Tiekoties ar Ķīnas kolēģiem, noteikti uzsvēršu, ka Latvijas pārtikas produkti atbilst augstajiem Eiropas Savienības standartiem, nodrošinot augstu pārtikas kvalitāti un drošumu,” uzsver zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Lasīt vairāk ...


Aizsardzības ministrs piedalīsies ģenerāļa Radziņa 135.jubilejas pasākumos Valkā
30.04.2015

Sestdien, 2.maijā aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis piedalīsies Latvijas armijas ģenerāļa, divkārtējā Lāčplēša kara ordeņa kavaliera Pētera Valdemāra Radziņa 135.jubilejas svinīgajos pasākumos Valkas novadā.

Lasīt vairāk ...


No 5.maija trūcīgie iedzīvotāji varēs saņemt pārtikas pakas
30.04.2015

"Viena no valdības prioritātēm ir nabadzības mazināšana valstī. Tāpēc turpinām aktīvi strādāt pie sociālās drošības sistēmas pilnveides, lai uzlabotu trūcīgāko iedzīvotāju situāciju. Kopumā Latvijā pašlaik ir apmēram 63 tūkstoši trūcīgu cilvēku. Gan valsts, gan pašvaldības savā teritorijā īsteno sociālā atbalsta politiku un nodrošina dažādus sociālā atbalsta pasākumus cilvēkiem, kuri nonākuši krīzes situācijā vai cieš trūkumu. Visvairāk nabadzības riskam ir pakļautas tieši daudzbērnu ģimenes, vientuļie vecāki un pensionāri. Uz šīm grupām arī lielākoties mērķējam papildu atbalstu. Tomēr šī palīdzība neaizstās jau esošo valsts un pašvaldību atbalstu, bet būs kā papildu nemateriāla palīdzība ikdienas minimālo vajadzību nodrošināšanai. Vienlaikus sociālie dienesti īstenos arī papildpasākumus, lai cilvēki ilgstoši neatrastos trūcīgā statusā, bet spētu sevi materiāli nodrošināt," uzsver labklājības ministrs Uldis Augulis.

Lasīt vairāk ...

Arhīvs
2015 (289)   
2014 (569)   
2013 (80)   
2012 (117)   
2011 (61)   
2010 (226)   
0 (1345)   
Republikas laukums 2, Rīga, LV-1010, Latvija

Logo +371 6708 72237,
Logo +371 6708 7274,
Logo info@zzs.lv