AKTUALITĀTES

AKTUALITĀTES / VISAS AKTUALITĀTES


Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs: tiks pastiprināta tirgotāju kontrole Rīgas Centrāltirgū
29.09.2016

Ceturtdien, 29. septembrī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tikās ar akciju sabiedrības “Rīgas Centrāltirgus” (RCT) valdes priekšsēdētāju Andri Morozovu, lai pārrunātu jautājumu par situācijas uzlabošanu RCT. Nav noslēpums, ka šobrīd RCT tirgotāji un pārtikas preču piegādātāji veic dažādas nelikumības, no ārvalstīm ievesto lauksaimniecisko produkciju uzdodot par Latvijā audzēto, piemēram, zemenes, tomātus u.c., kā arī patērētājiem pārdodot nezināmas izcelsmes pārtiku un nemaksājot nodokļus.

Lasīt vairāk ...


Pensionāri cer uz ekonomikas uzplaukumu, kas varētu uzlabot viņu materiālo stāvokli
29.09.2016

Pensionāru materiālā stāvokļa radikāla uzlabošanās, pēc Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) vadītāja Andra Siliņa domām, ir atkarīga vienīgi no diviem rādītājiem - no Latvijas ekonomikas uzplaukuma un no nomaksāto nodokļu, tostarp no sociālo apdrošinājumu maksājumu, summas palielināšanās. Siliņš intervijā aģentūrai LETA uzsver, ka cita veida, kā pensionāri tuvākajos gados varētu sagaidīt reālu "uzrāvienu" savu ienākumu palielināšanā, nav.

Lasīt vairāk ...


ZZS: Risinājumi elektrības cenu problēmai jārod atbildīgo amatpersonu sarunās ar lauksaimniekiem
28.09.2016

Elektrības augsto izmaksu problēmas risinājumi ir jāatrod atbildīgo uzņēmumu amatpersonu sarunās ar lauksaimnieku organizācijām, uzskata Zaļo un zemnieku savienība (ZZS).

Lasīt vairāk ...


Biobrokastis mazajam skolēnam
28.09.2016

Lai mazais skolēns augtu stiprs un vesels, un gudrs, nedrīkst izpalikt dienas svarīgākā ēdienreize. Tādēļ Vācijas Mēklenburgas – Priekšpomerānijas pavalsts bioloģiskās lauksaimniecības uzņēmēji savu tradīciju - katram pirmās klases skolēnam, sākot skolas gaitas, dāvināt brokastu kārbiņu ar bioloģisko produkciju “Bio-Brotbox” - vēlas iedzīvināt arī Baltijas valstīs.

Lasīt vairāk ...


Valdība izskatījusi iespējamās izmaiņas likumprojektos transportlīdzekļu jomā
28.09.2016

Otrdien, 27.septembrī, valdība izskatīja vairākus autosatiksmes jomu regulējošus normatīvo aktu projektus, kas nosaka transportlīdzekļu nodokļus un nodevas. Tādējādi no 2019.gada 1.janvāra atsevišķiem transportlīdzekļiem nodokļu apmērs būs atkarīgs no radītā oglekļa dioksīda (CO2) izmešu daudzuma. Vienlaikus valdība vienojās, ka jāturpina diskusijas ar Latvijas darba devēju konfederāciju un Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameru par minēto izmaiņu ieviešanu.

Lasīt vairāk ...


Ministre Dana Reizniece-Ozola diskutē par ES budžeta nozīmi ekonomikas izaugsmē
28.09.2016

Diskusijās ministre akcentēja nepieciešamību rast līdzsvaru ES budžetā starp finansējumu tradicionālajām nozarēm, kā kohēzijas politika un kopējā lauksaimniecības politika, kā arī paredzēt finansējumu mūsdienu drošības apdraudējumiem, lai sekmētu gan Eiropas iekšējo, gan ārējo drošību.

Lasīt vairāk ...


Ādažu militārajā poligonā Vides dienā iepazīs boreālo mežu
28.09.2016

Šā gada 30. septembrī Ādažu militārā poligona Vides dienā jaunsargi, jaunie dabas pētnieki no Latvijas Dabas muzeja un militāro un dabas aizsardzības organizāciju pārstāvji iepazīs skuju koku meža veidu – boreālo mežu un tā dabas vērtības.

Lasīt vairāk ...


Kučinskis: katram zemes hektāram jābūt maksimāli efektīvi izmantotam
28.09.2016

Ministru prezidents Māris Kučinskis trešdien, 28. septembrī, piedalījās konferences “Meža nozare bioekonomikai: iespējas un izaicinājumi klimata pārmaiņu gadsimtā” atklāšanā.

Lasīt vairāk ...


Deputāti iztaujā veselības ministri par nākamā gada prioritātēm
27.09.2016

“Šī būs komisijas deputātu pirmā oficiālā tikšanās ar jauno veselības ministri. Vēlamies noskaidrot viņas redzējumu par to, kādi jautājumi veselības nozarē izvirzāmi priekšplānā 2017.gadā. Tas cieši saistāms ar nākamā gada valsts budžeta projektu – vēlamies zināt, kādas izmaiņas un uzsvari gaidāmi Veselības ministrijas naudas makā. Bet pats svarīgākais – kādas izmaiņas tuvākajā laikā līdz ar to sagaida pacientus,” norāda Sociālo un darba lieto komisijas priekšsēdētāja Aija Barča.

Lasīt vairāk ...


Saeimas namā sveic Latvijas olimpiešus un paralimpiešus
27.09.2016

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča komisijas vārdā sportistiem pateicās par augstajiem sasniegumiem un neatsveramo ģimenes un līdzcilvēku atbalstu, lai sportistiem būtu iespēja piedalīties sacensībās.

Lasīt vairāk ...


Izskatīts konceptuālais ziņojums "Par Latvijas veselības aprūpes sistēmas finansēšanas modeļa maiņu"
27.09.2016

Mainot veselības aprūpes finansēšanas modeli, tiek izvirzīti tādi svarīgi mērķi kā veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības palielināšana ambulatorajiem, plānveida stacionārajiem, paliatīvās aprūpes un medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumiem un ekonomiski pamatota veselības aprūpes tarifu pārskatīšana. Veselības aprūpes reforma sevī ietver gan jauna finansēšanas modeļa izstrādi, gan veselības aprūpes pakalpojumu apjoma definēšanu, pakalpojumu sniedzēju kartējuma izstrādi un diagnostikas un ārstēšanas vadlīniju izstrādi, e-veselības sistēmu u.c.

Lasīt vairāk ...

Arhīvs
2016 (934)   
2015 (750)   
2014 (571)   
2013 (80)   
2012 (117)   
2011 (61)   
2010 (226)   
0 (2742)   
Republikas laukums 2, Rīga, LV-1010, Latvija

Logo +371 6708 72237,
Logo +371 6708 7274,
Logo info@zzs.lv