AKTUALITĀTES

AKTUALITĀTES / VIEDOKĻI


Pēc tikšanās ar veselības ministru pārtikas uzņēmumi apmierināti, bet bažīgi
23.02.2011


Veselības ministrija (VM) ņēmusi vērā lielāko daļu Latvijas Pārtikas uzņēmēju federācijas (LPUF) ierosinājumu Sabiedrības veselības pamatnostādņu projektā, tomēr LPUF neizslēdz iespēju doties protestos valdības doto solījumu nepildīšanas dēļ, informē LPUF pārstāvis Uldis Ronis.


Trešdien, lai pārrunātu pamatnostādņu izstrādi un iespējamo nodokļu likmju paaugstināšanu pārtikas jomai, LPUF tikās ar veselības ministru Juri Bārzdiņu un secināja, ka papildus nodokļu slogs pārtikas ražotājiem nav plānots.


"Atzinīgi vērtējam Veselības ministrijas paveikto darbu, iekļaujot arī mūsu ierosinājumus veselības veicināšanas pamatnostādnēs. Tas viennozīmīgi veicina abpusējo sadarbību kopīgu risinājumu meklēšanā un dod mums drošības sajūtu, ka Veselības ministrijai ir svarīgs arī mūsu viedoklis," pauž Ronis, vienlaikus norādot, ka "sarunas laikā saredzējām vairākus riskus". "Viens no galvenajiem, vai ierobežojošo normu neiekļaušana pamatnostādnēs nozīmē, ka tās varētu tikt iekļautas pakārtotajos dokumentos, respektīvi, likumos un MK noteikumos?" jautā uzņēmēju pārstāvis.


Ronis arī ar pārliecību saka: "Es domāju, ka nevienam nekad nav bijuši jautājumi par vispārējiem Sabiedrības veselības pamatnostādņu mērķiem, jo mēs visi gribam kvalitatīvāku un ilgāku dzīvi." Vienlaikus viņš atzīst, ka liela daļa LPUF priekšlikumu ir saistīti ar dažādu ierobežojumu atcelšanu pārtikas tirdzniecībai.


Bārzdiņš pērnā gada nogalē rosināja diskusiju par akcīzes nodokļa palielināšanu produktiem ar augstu sāls, cukura un tauku saturu, kā arī produktiem, kuru patēriņš ikdienā nav ieteicams. Šogad jau palielināts akcīzes nodoklis saldinātajiem dzērieniem, tā papildinot valsts budžeta ieņēmumus par vienu miljonu latu.


Lasīt vairāk...
      Atpakaļ
Republikas laukums 2, Rīga, LV-1010, Latvija

Logo +371 6708 72237,
Logo +371 6708 7274,
Logo info@zzs.lv