20.12.2010

Uldis Augulis tiekas ar Krievijas transporta ministru Igoru Levitinu


Pirmdien, 20. decembrī, satiksmes ministrs Uldis Augulis tikās ar Krievijas transporta ministru Igoru Levitinu, lai pārrunātu Latvijas un Krievijas sadarbību transporta infrastruktūras, dzelzceļa kravu, kā arī autopārvadājumu attīstībā.

U.Augulis divpusējās sarunas vērtē pozitīvi un norāda, ka starp Latviju un Krieviju izveidojies saturīgs dialogs ne vien ministru, bet arī Starpvaldību Komisijas ekspertu līmenī, kas veicina abu valstu sadarbību transporta jomā. Tāpat veiksmīgi sadarbojas abu valstu dzelzceļa uzņēmumi, tas krīzes laikā ir ļāvis noturēt kravu pārvadājumu apjomus.


Latvijas un Krievijas sadarbība dzelzceļa kravu pārvadājumos veiksmīgi attīstās, un kravu apjomiem ir tendence palielināties. Tādēļ būtu jāizskata iespējas palielināt robežšķērsošanas punktu Kārsava – Skangaļi un Zilupe – Sebeža kapacitāti. Krievijas puse ir ieinteresēta attīstīt dzelzceļa infrastruktūru, lai veicinātu ne tikai kravu, bet arī pasažieru pārvadājumus.

U.Augulis norādīja, ka Latvija ir ieinteresēta veicināt autopārvadājumus starp Latviju un Krieviju, un aicināja Krievijas pusi aktīvāk izmantot Latvijas tranzīta koridora piedāvātās iespējas. Nepieciešams turpināt arī sarunas par iespēju palielināt abpusējo atļauju skaitu starptautisko, kā arī tranzīta kravu pārvadājumiem starp Latviju un Krieviju.

Tranzīta jomas attīstībā Latvijā lielu lomu spēlē sadarbība ar NVS valstīm, īpaši ar Krieviju. Tādēļ mērķtiecīgs darbs jāiegulda arī tranzīta koridora Ziemeļu ass atzara Ventspils – Rīga – Maskava infrastruktūras attīstībā. Gan Latvijai, gan Krievijai būtu svarīgi savstarpēji saskaņot šīs ass attīstības plānus, kā arī uzlabot robežkontroles punktu caurlaides spēju uz Latvijas un Krievijas robežas.

Pirmdienas rīta pusē U.Augulis, Satiksmes ministrijas un VAS „Latvijas Dzelzceļš” (LDz) pārstāvji apmeklēja arī AAS „Krievijas Dzelzceļi” un tikās ar uzņēmuma prezidentu Vladimiru Jakuņinu, lai pārrunātu sadarbības iespējas kravu pārvadājumu pa dzelzceļu jomā.

Tikšanās laikā LDz valdes priekšsēdētājs U.Magonis un V.Jakuņins parakstīja saprašanās memorandu par konteinervilciena „Rīgas ekspresis” organizāciju maršrutā Rīga – Maskava.

Divpusējās tikšanās notika Valsts Prezidenta Valda Zatlera oficiālās vizītes Krievijā laikā.

Tāpat U.Augulis piedalījās abu valstu delegāciju sarunās darba pusdienu laikā. Pirmdienas pēcpusdienā Latvijas delegācija tiekas arī Krievijas Premjerministru Vladimiru Putinu.