15.12.2010

Cicerona balvu lokālajā politikā saņem Uldis Sesks


Šogad Cicerona balvu lokālajā politikā par stratēģisku pilsētas attīstīšanu ieguva Liepājas mērs Uldis Sesks.


Cicerona balvas žūrijas priekšsēdētājs Jānis Stradiņš norādīja, ka šogad, piešķirot balvas, akcentētas demokrātiskās vērtības – godīga politika un žurnālistika – kā Latvijā tās ir veidojušās un attīstījušās 20 neatkarības gados un cik lielā mērā valsts atbilst tautas vairākuma interesēm.
Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, saņemdams balvu, uzsvēra Liepājas kā trešās lielākās Latvijas pilsētas rūpniecisko un kulturālo nozīmību. Sesks norādīja, ka balvu viņš nesaņem vienpersoniski, bet kā Liepājas pārstāvis: “Esmu tāds pats darba rūķis kā pārējie liepājnieki, kuri soli pa solim veido pilsētu labāku”.


Tāpat viņš pauda savu patriotisko nostāju pret Latviju un Liepāju: “Nekad neesmu bijis komjaunietis un komunists. Esmu dzimis un audzis liepājnieks. Tāds visticamāk arī palikšu un arī turpmāk kalpošu savai pilsētai. Mums katram jādara tas, ko vislabāk protam. Saknes jau vējš neizplēš.”


Nacionālajā politikā Cicerona balvu par oratora talantu un spēku, īpaši trešās Atmodas laikā ieguvis Dainis Īvāns, bet starptautiskajā politikā Cicerona goda nosaukumu ieguva Vācijas kanclere Angela Merkele par personisku atbalstu Latvijas centieniem ekonomikā, kultūrā un starptautiskajos kontaktos.


Lasīt vairāk...