23.12.2014

Augulis pirmssvētku laikā trīnīšu vecākiem vēl pacietību un entuziasmu


Labklājības ministrs Uldis Augulis pirmdien, 22.decembrī, sveica šogad jau piekto trīnīšu vecākus. Ministrs pirmssvētku laikā, 15.decembrī,dzimušo meitiņu vecākiem vēlēja pacietību un entuziasmu bērnu audzināšanā.

 

„Šis ir kļuvis par īpašu gadu, kas trīnīšu dzimšanas ziņā pietuvojies rekordlielam skaitam. Noticis Ziemassvētku brīnums un jau piektajā ģimenē sagaidītas trīs meitas, kas ir nebijis notikums pēc daudziem gadiem. Vēlētos arī turpmāk piedzīvot šos brīnumus, kas Latvijai tik ļoti nepieciešami, jo kuplas ģimenes ir vērtība. Jaunajiem vecākiem par rūpēm, kas šajā gadījumā būs trīskāršas, valsts piešķīrusi vienreizēju pabalstu, lai atbalstītu ģimeni praktisku jautājumu risināšanā," skaidro U.Augulis.

 

Ministrs ir gandarīts, ka bērnu dzimstība kopumā ir palielinājusies un redzam pozitīvu tendenci. Tomēr jāturpina arī iesāktais darbs pie ģimeņu atbalsta sistēmas, kombinējot pabalstus ar pakalpojumu pieejamību, lai atbalstītu jaunās ģimenes un daudzbērnu ģimenes, kā arī sniegtu drošības sajūtu cilvēkiem, kuri plāno ģimenes pieaugumu. Piemēram, no nākamā gada ģimenes valsts pabalstu diferencēs atkarībā no bērnu skaita. Par pirmo bērnu pabalsts būs 11,38 eiro, par otro dubultā apmērā jeb 22,76 eiro, bet par trešo trīskāršā apmērā - 34,14 eiro. Tāpat ir atcelti pabalstu ierobežojumi maternitātes, paternitātes, vecāku pabalstam, slimības pabalstam u.c.

 

Trīs jaundzimušo meitiņu vecākiem labklājības ministrs novēl izturību, pacietību un atbildību audzinot bērnu par labiem cilvēkiem, kuri dzīvos un strādās Latvijā.

 

Atgādinām, ka šogad piektie trīnīši - trīs meitenes - piedzima 2014.gada 15.decembrī, Rīgas Dzemdību namā. Valdība jau ir atbalstījusi trīnīšu vecākiem vienreizējā pabalsta piešķiršanu 8538 eiro apmērā. Minētais pabalsts tiek izmaksāts jau vairāk nekā 10 gadus, un pa šiem gadiem pabalsta apmērs ir audzis.

 Pēdējos gados visvairāk trīnīšu  pasaulē nācis 2011.gadā, kad trīnīši piedzima 5 ģimenēs. 2005. gadā  trīnīši piedzima četrās ģimenēs, 2006. gadā trīnīši piedzima divās  ģimenēs, 2007. gadā vienā ģimenē, 2008.gadā - trijās ģimenēs, 2009.gadā  -  vienā ģimenē, 2010.gadā - vienā ģimenē, 2012.gadā - 3 ģimenēs,  2013.gadā - 1 ģimenē