28.03.2018

Eiropadome apspriež jautājumu par nodokļu piemērošanu digitālajā jomā


Ministru prezidents Māris Kučinskis ceturtdien, 22. martā, Briselē piedalījās Eiropadomes darbā, kur tika spriests par nodokļu piemērošanu digitālajā jomā.

Saskaņā ar Latvijas nostāju visiem uzņēmumiem ir jāmaksā taisnīgi nodokļi, tostarp digitālajā jomā, lai tādējādi tiktu nodrošināta globāli vienlīdzīga konkurence. Attiecībā uz cīņu pret krāpšanos un izvairīšanos no nodokļu maksāšanas, kā arī agresīvu nodokļu plānošanu ES un starptautiskajā līmenī, tiek uzsvērta nepieciešamība īstenot OECD pasākumus, jo īpaši tos, par kuriem ir panākta vienošanās Eiropas Savienības līmenī.

“Uzskatu, ka šis jautājumus jāsaglabā mūsu dienaskārtībā un  regulāri jādiskutē Eiropadomēs, kā arī jāiekļaut starp prioritātēm ES  likumdošanas plānos".

Tāpat tiek akcentēts, ka nodokļu risinājumiem attiecībā uz digitālo ekonomiku ir jābūt maksimāli globāliem. Ministru prezidents atzīmē, ka jautājums, kas skar nodokļu piemērošanu digitālajā jomā, jāpatur Eiropadomes dienaskārtībā, par šo tēmu jārunā arvien vairāk, turklāt runājot par visa veida nodokļiem, ieskaitot, piemēram, pievienotās vērtības nodokli, ņemot vērā, ka tam ir būtiska nozīme uz nacionālo budžetu.

21.martā Eiropas Komisija punbliskojusi būtiskus priekšlikumus par virtuālo pārstāvību un pagaidu risinājumu. Tā argumentē, ka ES ir jārāda priekšzīme risinājumu meklēšanā un ieviešanā.