zzs.lv

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti ir sagatavojuši un iesnieguši izskatīšanai parlamentā grozījumus Solidaritātes nodokļa likumā, lai 2019. gadā varētu turpināt šī nodokļa iekasēšanu, tādējādi sekmējot iedzīvotāju ienākumu nevienlīdzības mazināšanu un prognozējamus ieņēmumus valsts budžetā.
Saeima ceturtdien, 13. decembrī, izskatot ZZS sagatavoto likumprojektu, vienojās to nodot izskatīšanai parlamenta Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai.
Solidaritātes nodokļa mērķis ir nodrošināt progresivitāti ienākuma nodokļa jomā – darba ņēmējiem un pašnodarbinātajiem ar augstākiem ienākumiem arī ienākuma nodokļa likme ir augstāka. Papildu ieņēmumi valsts budžetā tiek novirzīti sociālās aizsardzības un veselības aprūpes pasākumu finansēšanai. 2019. gadā valsts budžetā ieņēmumi no solidaritātes nodokļa tiek prognozēti 60.3 miljonu euro apmērā, 2020. gadā – 58.2 miljonu euro apmērā, 2021. gadā – 61.2 miljonu euro apmērā. 
Neveicot grozījumus Solidaritātes nodokļa likumā, no 2019. gada nebūs noteiktas nodokļa likmes un nebūs iespējams nodokli piemērot. ZZS Saeimas frakcijas deputāte, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola akcentē nepieciešamību pēc prognozējamas un atbildīgas budžeta politikas. “Mēs esam atbalstījuši papildus finansējuma novirzīšanu veselības aprūpē strādājošo atalgojuma palielināšanai, tāpēc nav pieļaujama situācija, kad ar citiem lēmumiem tiek paredzēts budžeta ieņēmumu samazinājums”.
ZZS iesniegtais likumprojekts paredz noteikt, ka solidaritātes nodokļa likme ir vienāda ar augstāko valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu likmi jeb 35,09%, kā to iepriekš rosinājusi Finanšu ministrija.
Solidaritātes nodoklis 1 procentpunkta apmērā tiks novirzīts veselības aprūpes pakalpojumu finansēšanai, 13,59 procentpunkti valsts pensiju finansēšanai, 10,5 procentpunkti iedzīvotāju ienākuma nodoklim, bet 6 procentpunkti – valsts pensiju finansēšanai otrajam un trešajam līmenim, 4 procentpunkti – privāto pensiju fondu pensiju plāniem.

13.12.2018.